Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Gimnazijos mokinių Jaunųjų bendrovių veikla ir pasiekimai

Jaunoji bendrovė AQUAHEALTH+, bendrovės nariai: Gabrielė Sarsadskich, Meda Kvietinskaitė, Viktorija Tyševičiūtė. IVgimn. kl.
JB „AquaHealth+“ sukūrė išmaniąją gertuvę, turinčią laikmatį, kad primintų, kada reikia išgerti vandenį, bei atšvaitą, kad apsaugotų mus tamsiu paros metu.
Lapkričio 23-27 dienomis gimnazistės dalyvavo Lietuvos Junior Achievement organizuotame renginyje #AcceleratorX akcijų biržoje Jaunoji bendrovė „AquaHealth+“ pardavė visas akcijas ir surinko pradinį kapitalą, iš kurio galės toliau plėsti savo veiklą, kurti įvairių dizainų gertuves.

Jaunoji bendrovė TEKSNOVA, bendrovės nariai: Paula Petkevičiūtė, Rugilė Janušaitytė, Viktorija Kašėtaitė, Kotryna Prasauskaitė. IIG
TEKSNOVA komanda pasiūlė idėją: senų, sudėvėtų drabužių perdirbimo paslaugą, kad sumažintų išmetamos tekstilės kiekį Lietuvoje. Surinkti ir perdirbti drabužiai vėl taptų nauji ir madingi.
Lapkričio 9-30 dienomis dalyvavo Kauno miesto „Verslo idėjų konkurse 2020” ir pagal taškų bendrą vertinimo lentelę (verslo idėjų pristatymas + reklama) 17 vertintojų nuomone JB TEKSNOVA komandai skirta  3 VIETA iš  33 komandų Kauno mieste, jai atiteko ir  KPKC prizai. Pagal nominacijų vertinimo lentelę skirtos dvi nominacijos: „Draugiškiausia aplinkai verslo idėja“ ir „Tvarios plėtros idėja“ bei  KPKC prizai.

Jaunoji bendrovė  Scannera+ , bendrovės nariai: Dovydas Šutas, Vilius Miškinis, Benas Bieliauskas. IIA
Scannera+ komanda pristatė idėją sukurti programėlę, kuri taupys jūsų laiką apsipirkinėjant bei sumažins kontaktą tarp asmenų, vartotojui nereikės stovėti eilėje prie parduotuvės kasų. Programėlė padės greičiau susirasti reikiamas prekes ir už jas atsiskaityti.
Lapkričio 9-30 dienomis dalyvavo Kauno miesto „Verslo idėjų konkurse 2020” ir pagal taškų bendrą nominacijų vertinimo lentelę 17 vertintojų nuomone JB SCANNERA+ komandai skirta nominacija „Startuoliškiausia verslo idėja“ iš  33 komandų Kauno mieste bei KPKC prizai.

Jaunoji bendrovė ICE CO, bendrovės nariai: Domantas Jasudavičius, Žygimantas Gustas, Rimvydas Ragažinskas. IIB
ICE CO komanda sukūrė kavos/arbatos vėsinimo prototipą. Jis padės žmonėms, kurie rytais nespėja išgerti gėrimo ir vėluoja į darbovietę ar ugdymo įstaigą, t. y., susiduria su laiko vadybos problemomis. Vėsinimo aparatui sukurti naudojome variklius, laidus, mygtukus, baterijas, vielą ir klijus.

Jaunoji bendrovė E4K, bendrovės nariai: Kamilė Juzėnaitė, Karina Miškauskaitė, Kornelija Kardokaitė, Ema Dabrilkaitė, Kamilė Paškevičiūtė, IIB
E4K komanda iš Kauno „Vyturio” gimnazijos pasiūlė idėją – perdirbtų medicininių kaukių maišą. Tai padėtų sumažinti taršą aplinkoje. Maišui sukurti naudotos kaukės, siūlai, karšti klijai.
Lapkričio 9-30 dienomis dalyvavo Kauno miesto „Verslo idėjų konkurse 2020” JB E4K komandai skirta nominacija „Tvarios plėtros idėja“, komandai skirti Vytauto Didžiojo universiteto atstovų prizai.

Nuo gruodžio 17 d.  visos komandos dalyvauja Kauno miesto „Verslo idėjų parodoje 2020″

Parodos nuoroda: https://www.kpkc.lt/index.php/8-naujienos/183-verslo-ideju-konkursas-virtuali-startuoliu-paroda-2020

Šios parodos bei konkurso iniciatorė ir viena iš organizatorių ekonomikos mokytoja ekspertė Sandra Paštuolytė.