Gegužės 6-ji – pasaulinė akordeono diena

Gegužės 6 dieną, 1829 metais, išradėjas Cyrill Demian užpatentavo naują instrumentą – akordeoną. Palaipsniui akordeonas įsitvirtino kaip instrumentas, neturintis ribų: įvairiapusiškas ir dėl repertuaro, ir dėl techninių galimybių, ir dėl stilistikos. Šio instrumento gera klausytis tiek soliniame, tiek orkestriniame amplua. Atlikėjai žavi savo klausytojus klasikiniais, džiazo, tautinės, pop muzikos kūriniais.

Lietuvos akordeonistų bendruomenė turi gilias tradicijas, nuolat bendrauja metodiniuose seminaruose, organizuoja vaikų vasaros stovyklas, aktyviai koncertuoja bei populiarina šį unikalų instrumentą. Džiaugiamės, kad ir Kauno „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus vaikai turi pačias palankiausias galimybes pažinti akordeoną su puikiais savo srities žinovais, pedagogais profesionalais, kurie ugdo mokiniams meilę muzikai bei supažindina su visomis instrumento techninėmis galimybėmis.

Šią dieną sveikiname visus akordeono mylėtojus – pedagogus, atlikėjus, klausytojus!!! Dėkojame už galimybę pažinti ir girdėti. Linkime jums visiems kūrybinio įkvėpimo, neblėstančio polėkio bei entuziazmo. Džiuginkite ir toliau savo virtuoziškais pasažais, harmoningais akordais, širdies melodijomis.

Ta proga kviečiame pasiklausyti „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus  akordeono klasės mokinių koncerto, skirto pasaulinei akordeono dienai.

Atlikėjus ruošė:

• Reda Labanauskienė (akordeono mokytoja ekspertė),
  • Diana Medekšaitė Balčiūnienė (akordeono mokytoja ekspertė),
  • Irina Judickienė (vyresnioji akordeono mokytoja),
  • Lukas Katinas (vyresnysis akordeono mokytojas).

Informaciją paruošė Gailė Markevičienė, muzikos mokytoja

Video koncerto montažas – Lina Katinas, muzikos mokytojas