Sigutė Mikalauskaitė-Garšanovė

Esu fortepijono mokytoja metodininkė bei koncertmeisterė metodininkė, taip pat metodinės grupės pirmininkė. Mano pedagoginio darbo stažas prasidėjo 1991-aisiais metais. Per šį laiką įgyta patirtis ir žinios leidžia man geriau pažinti mokinių psichologiją, pastebėti jų stipriąsias puses, perduoti norimą informaciją. Visada skatinu mokinių kūrybiškumą, saviraišką, kuriu draugišką atmosferą klasėje.
LMTA KF įgijau menų bakalauro laipsnį (koncertmeisterio ir pedagogo kvalifikacijas), vėliau KTU SMF edukologijos magistro kvalifikacinį laipsnį. 2012-aisiais išlaikiau Europos Suzuki asociacijos fortepijono mokytojų egzaminą ir man buvo suteiktas tarptautinis Suzuki mokytojo sertifikatas.
Kaip koncertmeisterė esu dalyvavusi respublikiniuose, tarptautiniuose konkursuose, įvairiuose koncertuose, festivaliuose su jaunių ir mišriu vaikų chorais, įvairiais instrumentalistais bei vokalistais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Esu parengusi mokinius miesto, respublikos bei tarptautiniams festivaliams ir konkursams, kuriuose ugdytiniai yra laimėję pirmąsias ir/ar prizines vietas.
Taip pat esu organizavusi nemažai teminių – edukacinių vaikų koncertų savo švietimo įstaigoje, viešose miesto erdvėse (koncertinės salės, muziejai ir pan.), seminarus aktualiomis muzikinėmis temomis.
Kaip pianistė esu dalyvavusi įvairių muzikinių sąstatų sudėtyse, koncertavusi ne tik Kauno, Vilniaus, bet ir kitose respublikos miestų koncertinėse salėse, taip pat ir užsienyje – Lenkijoje, Latvijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Maroke, JAV.
Turiu ilgametę darbo patirtį muzikos terapijos srityje su vaikais, turinčiais specialiųjų poreikių. Kauno „Vyturio“ gimnazijoje veikusiame CREDO skyriuje (vaikų, turinčių specialiųjų poreikių) dešimtmetį dirbau šio skyriaus vedėja. Kartu su skyriaus mokiniais atstovavau savo ugdymo įstaigai tarptautiniuose renginiuose, skirtuose žmonėms turintiems specialiųjų poreikių.
Savo profesinę kvalifikaciją esu kėlusi ne tik šalies, bet ir tarptautiniuose seminaruose bei konferencijose: kaip dalyvė – klausytoja bei pranešimų skaitytoja įvairiomis aktualiomis edukacinėmis bei pedagoginėmis temomis.
Esu įvairių respublikinių, tarptautinių konkursų bei festivalių žiuri narė. 2018-ųjų metų rudenį surengiau koncertinį turą po JAV. Taip pat esu pelniusi Tarptautinio konkurso „Città di Padova“ Italijoje pirmąją vietą (fortepijoninis duetas).
Komunikuoju užsienio kalbomis: rusų, vokiečių, anglų, lenkų. Esu baigusi A1-M1 italų k. kursą. Taip pat esu išlaikiusi Cambridge English CEFR B2 lygio anglų k. egzaminą. Savarankiškai studijuoju ispanų, norvegų ir švedų kalbas.