Festivalis – konkursas „Vyturio dūdos 2022“

Balandžio 8-tą dieną „Vyturio“ gimnazijos aktų salė buvo pilna šurmulio, vaikų klegesio, artimųjų palaikymo bei pakilios nuotaikos. Kaipgi kitaip – juk pučiamųjų instrumentų atlikėjai visada pasižymėjo išskirtine charizma, energija ir „linksmais plaučiais“… Šiais metais „Vyturio“ gimnazijos pučiamųjų klasės mokytojai Tadas Balaišis (saksofono mokytojas metodininkas) ir Gailė Markevičienė (fleitos mokytoja metodininkė) suorganizavo I-ąjį Kauno apskrities pučiamųjų instrumentų festivalį-konkursą „VYTURIO DŪDOS 2022“. Panašu, jog „pirmas blynas“ buvo sėkmingas! Dalyvių nuotaikos pakilios, klausytojų aplodismentai gausūs, o komisijos vertinimai – dosnūs ir aukšti. Renginyje sėkmingai pasirodė Kauno I-osios, Kauno A. Kačanausko, Kauno „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus bei Kauno K.Petrausko scenos menų mokyklų auklėtiniai. Taip pat nudžiugino svečiai iš Jonavos, Kaišiadorių bei Šakių meno mokyklų. Festivalis neprailgo, nes instrumentai buvo įvairūs kaip ir pati programa. Vaikai nuoširdžiai vienas kitam linkėjo sėkmės, o muzikinius numerius palydėdavo emocingai ir garsiais plojimais. Tai ypač džiugino, nes po ilgo pandeminio laikotarpio, gyvas muzikavimas jaudino šiek tiek labiau nei įprastai. Gera, kai matai laimingas tėvelių, artimųjų akis, besidžiaugiančius vaikus, tuomet žinai, kad pastangos nenueina perniek ir gali drąsiai tarti: susitiksime dar ir dar, patobulėję, atsinaujinę ir gal net gausesniu būriu.

Muzikos mokytoja Gailė Markevičienė