„Europa Trivia Game“ mobilumo Prancūzijoje patirtys

Dar vienerius darbingus metus Kauno „Vyturio“ gimnazija pradėjo sausio 10-16 dienomis deleguodama mokytojas Vaidą Varžgalienę ir Ritą Pocienę bei šešis gimnazistus į Erasmus+ projekto „Europa Trivia Game“ mobilumą Prancūzijoje. Projektą koordinuojantis Žiulio Verno licėjus, nepabijojęs pandemijos grėsmių, priėmė keliauti galinčius partnerius iš Ispanijos ir Lietuvos ir tęsė projekto tikslo įgyvendinimą – integruoto Kahoot viktorinos- žaidimo kūrimą. Gaila, bet projekto nariai Iš Lenkijos ir Suomijos atvykti negalėjo, tačiau veiklas stebėjo ir kai kuriose netgi dalyvavo virtualiai. Taigi, dirbdami mišriose tarptautinėse grupėse mokiniai tobulino žinias pakankamai sunkiose srityse, kurdami paskutinius šio mokomojo dalyko klausimus matematikos ir ispanų kalbos klausimynams. Projekto dalyviai galėjo palyginti, ko mokoma Lietuvos ir kitose Europos mokyklose, varžėsi testuodami jau ankstesnių vizitų metu sukurtus klausimynus.

Partnerių iš Ispanijos, Lietuvos, Prancūzijos, Lenkijos ir Suomijos susitikimų metu nestigo ir pažintinių veiklų, susipažinome su Žano Mone, prancūzų politiko, kuris visą gyvenimą rėmė Europos integraciją, gyvenimo istorija: „Manau, kad tikrai nemažai sužinojau apie Prancūzijos istoriją ir jai svarbius asmenis. Labiausiai man įsiminė Jean Monnet namas ir jo gyvenimas. Net nebūčiau pagalvojus, kad toks žmogutis galėtų taip smarkiai prisidėti prie pasaulinio karo pabaigos,“ – pasakoja Viktorija. Gimnazistė negailėjo gražių atsiliepimų ir apie šalies architektūrą: „Visada maniau, kad tai labai gražus miestas, tačiau nuvykus supratau, kad žodis “nuostabus” yra per prastas. Visa architektūra mane užbūrė, negalėjau atsitokėti.“

Gražių žodžių apie patirtį negailėjo ir Rusnė: „Visos kelionės metu mane labiausiai stebino ir sužavėjo Prancūzijos kultūra. Mokiniai projekto metu stengėsi priimti atvykėlius į savo ratą, leisti pamatyti savo gimtinę jų akimis, pažinti kultūros ypatumus ir gamtos grožį.“ Apie priimančios šalies mokinių svetingumą pasakoja ir Lukrecija: „Nuvykus į Prancūziją, mane labiausiai nustebino žmonių draugiškumas ir atvirumas. Dauguma projekte dalyvavusių mokinių buvo šnekūs ir lengvai rasdavome temų, kuriomis galėdavome padiskutuoti.“

Džiugina ir tai, jog mokiniai, būdami kitoje šalyje, nepamiršta, jog jie atstovauja Lietuvai ir, tikime, kad tuo didžiuojasi: „Tokiomis kelionėmis galima garsinti mokyklos vardą, parodyti lietuviškąsias tradicijas ir garsinti Lietuvos vardą užsienyje,“ – dalinasi mintimis Edvinas.

Patirtis, parsivežtas iš Prancūzijos, geriausiai apibūdina Tajos žodžiai: „Visa, ką sužinojom naujo, praturtino mūsų žinias, praplėtė akiratį ir galbūt kai kam pakeitė ir požiūrį į kitas kultūras ir šalis. Tokie projektai yra naudingi ir padeda užmegzti naujas draugystes, ryšius, padeda semtis idėjų vieniems iš kitų ir bendradarbiauti, sužinoti daug naujo ir mokytis vieniems iš kitų.“

Visos projekto veiklos finansuojamos programos Erasmus+ lėšomis.

Anglų kalbos mokytoja Vaida Paulauskienė