Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Europa tavo išmaniajame įrenginyje

Mūsų gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai jau trečius metus dalyvauja ES programoje „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA). Programos tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje. Joje numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės. Programoje sėkmingai dalyvaujančioms mokykloms suteikiamas Europos Parlamento ambasadorių vardas. Aktyviausiai šioje programoje dalyvavę mūsų gimnazistai su mokytojais jau du kartus buvo pakviesti apsilankyti Europos Parlamente Briuselyje ir Strasbūre.

Dar lengviau susipažinti su ES ir EP veikla padės nauja programėlė išmaniesiems įrenginiams. Europos Parlamento (EP) sukurta mobilioji programėlė „Citizens App“ pravers ieškantiems informacijos apie ES pasiekimus, projektus ir ateities tikslus. Mobiliojoje programėlėje pateikiamą informaciją lengva surasti ir ja pasidalinti, jos aplinka gali būti suasmeninta, o turinys prieinamas 24-iomis oficialiomis ES kalbomis.

Citizens App“ taip pat leidžia greitai pasiekti duomenis iš interneto puslapio „Ką mano labui daro Europa?“, kuriame piliečiai gali sužinoti apie ES sprendimų įtaką jų kasdieniniame gyvenime.

Programėlę galima nemokamai atsisiųsti iš App Store ir Google Play.

Šaltinis Europos Parlamento biuras Lietuvoje.