Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Erasmus+ projekto „1812“ partnerių susitikimas

2019 m. gegužės 14-17 dienomis Kauno “Vyturio” gimnazijoje vyko baigiamasis Erasmus+ KA229 mokyklų mainų projekto „1812“ susitikimas. Tai vienerius metus trukęs projektas, kurio antrojo partnerių susitikimo mūsų gimnazijoje metu lankėsi 13 mokinių ir 3 mokytojai iš Prancūzijos Limours miesto Žiulio Verno Licėjaus. Projektas „1812“ skirtas Napoleono kultūrinio paveldo Lietuvoje ir Paryžiuje tyrinėjimui.

Lankymosi Lietuvoje metu iš abiejų šalių narių sudaryta projekto komanda aplankė žymiausias vietas Kaune ir Vilniuje, kuriose Napoleono žygis į Rusiją paliko daug materialių pėdsakų. Tai ir Jiesios piliakalnis, Perkūno namas, Napoleono namas, Aušros vartai, Šv. Onos bažnyčia bei daug kitų. Objektų lankymo metu buvo kuriama papildyta realybė (angl. augmented reality, AR), kurios dėka galima pamatyti tai, kaip istorinės vietos atrodė 19 amžiuje, kuomet Prancūzijos imperatorius lankėsi Lietuvoje.

Mokykloje prancūzus ypač sužavėjo muzikinio skyriaus mokinių atliekami prancūziški kūriniai ir darbų pamoka, kurios metu svečiai turėjo galimybę pasigaminti knygų skirtuką su projekto simbolika. Susitikimą vainikavo Napoleono torto ragavimas, kuriuo lietuviai labai didžiuojasi.

Iki šiol išlikusių gamtos ir kultūros objektų, siejamų su Napoleono vardu, Lietuvoje ir Prancūzijoje aprašymai per vienerius projekto įgyvendinimo metus išversti į anglų, lietuvių ir prancūzų kalbas. Sukurti abiejų šalių parengti minčių žemėlapiai bei chronologinės laiko juostos, žyminčios svarbiausius Prancūzijos imperatoriaus valdymo metų įvykius. Visi sukurti projekto darbai patalpinti eTwinning platformoje ir bus puikiai pritaikyti istorijos pamokose.
Dalyvavimas vienerių metų projekto veiklose mokytojams ir mokiniams buvo galimybė pažinti vieniems kitų kultūras, nes mokiniai vizitų metų gyveno šeimose, kuriose taip pat galėjo patobulinti savo bendravimo įgūdžius, patobulinti anglų kalbos žinias. Bendradarbiavimas su Prancūzijos kolegomis leido sužinoti, su kokiomis ugdymo problemomis susiduriama jų mokyklose, atrasti daug bendrų dalykų. Džiaugiamės galėję pasidalinti patirtimi, kaip kurti mokyklą, kurioje į ugdymą galėtume įtraukti kuo daugiau skirtingų gebėjimų mokinių.
Visos projekto veiklos finansuojamos Švietimo mainų paramos fondo lėšomis.

Projekto koordinatorė Lietuvoje, anglų kalbos mokytoja Vaida Paulauskienė