Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Erasmus+ projektas „ ICT- YES!” – literatūrinio Europos paveldo pėdsakais

Lapkričio 27 – 30 dienomis vykome į pirmąjį Erasmus+ projekto „ICT-YES!“ vizitą Ispanijoje. Keliavome į Alikantės mieste esančią PLAYA SAN JUAN mokyklą. Vizito metu susipažinome su kitais projekto dalyviais, pristatėme garsiausius Lietuvos rašytojus – Kristijoną Donelaitį, Justiną Marcinkevičių, Salomėją Nėrį ir kitus. Taip pat susipažinome su ispanų, turkų, rumunų, lenkų ir italų literatūriniu paveldu, kartu skaitėme įvairių autorių kūrinius anglų kalba.

Vizito vadovė Eugenija Gonzalez stengėsi kiekvieną iš mūsų supažindinti su Ispanija, jos literatūriniu paveldu. Keliavome po įvairias Alikantės apylinkes klausydamiesi įdomiausių faktų ir istorijų. Bažnyčios ir katedros Elche mieste buvo atimančios žadą. Tačiau gimtasis ispanų poeto Miguel Hernandez miestelis Orihuela, kurio visi namai nudažyti poeto eilėraščius iliustruojančiais piešiniais buvo tiesiog nepakartojamas. Turėjome galimybę ir patys išbandyti grafiti techniką iliustruodami literatūrinius herojus. Pamatytus vaizdus dar ilgai nešiosiuosi savo atmintyje.

Kiekvienas iš mūsų gyvenome ispanų šeimose ir turėjome galimybę pamatyti jų kasdienybę. Tai unikali, neįkainojama patirtis. Šeimos, kuriose gyvenome tapo lyg antra šeima. Kiekvieną dieną kartu keltis pradėti naują dieną, važiuoti į mokyklą ir dainuoti mašinoje ar tiesiog vakare žiūrėti futbolą. Jų dėka viskas greitai tapo taip įprasta, jog atrodė, kad visada ten ir gyvenome, o apie išvykimą buvo sunku net pagalvoti. Palikti naujus draugus buvo be galo gaila.

Esu labai dėkinga gimnazijai ir mokytojai Daivai Visockienei už tokią puikią galimybę. Šios kelionės metu susiradau daug draugų, kuriuos prisiminsiu dar labai ilgai. Taip pat susipažinau su žmonėmis tapusiais man šeima. Manau, jog kiekvienas turėtų pasinaudoti tokia galimybe, nes tai yra puiki patirtis kiekvienam.

Projekto dalyvė, IIg klasės mokinė Ringailė Čiužaitė