Erasmus+ projektas „Europa Trivia Game“ – pažintis su Europos istorija

Gegužės 16-20 dienos buvo įsimintinos Erasmus+ projekto „Europa Trivia Game“ komandai, kadangi vyko baigiamasis susitikimas Prancūzijoje, Strasbūro mieste. Dviejų mokytojų lydimi, linksmai nusiteikę ir kupini lūkesčių  „Vyturio“ gimnazistai kartu su projekto atstovais iš Prancūzijos, Suomijos, Ispanijos, Lenkijos ir Lietuvos džiaugėsi ilgai trukusio projekto atliktais darbais.

Projekto pagrindinis rezultatas –  Kahoot interaktyvus žaidimas, kurtas remiantis projekto šalių ugdymo programų turiniu ir leidžiantis pasitikrinti bei pagilinti savo žinias įvairiose srityse, pavyzdžiui, istorijoje, geografijoje, matematikoje, ekonomikoje, užsienio kalboje, menuose, muzikoje, pagaliau žaidimas galėjo būti visiškai išbandytas šio paskutinio susitikimo metu. Įtraukus žaidimas leido mokiniams dirbti tarptautinėse komandose ir patobulinti savo komunikavimo, sprendimų priėmimo, užsienio kalbos, informacinių technologijų įgūdžius. Konkurencinga žaidimo atmosfera suteikė mokiniams ir laimėjimo džiaugsmo. Visos komandos, sėkmingai įveikusios interaktyvius klausimynus, pelnė įvairių projekto šalių simbolinius prizus.

Nors ypatingai intensyvios, tačiau nemažiau įdomios buvo edukacinės – pažintinės veiklos, organizuojamos taip pat atsižvelgiant į vieną iš projekto tikslų – plėsti žinias apie svarbiausias Europos institucijas. Lankydamiesi Europos Parlamento ir Europos Tarybos institucijose sužinojome apie šių organizacijų darbą ir veiklas priimant Europai svarbius sprendimus. Galėjome pamatyti parlamentarų darbo aplinkas, sužinoti jų profesijos ypatumus, apie kuriuos noriai pasakojo Europos Parlamento ir Tarybos darbuotojai.

Pažintis su Strasbūro miestu, o ypač įdomios edukacijos istoriniame Europos regione, esančiame dabartinės Prancūzijos rytuose, Elzase, mokiniams ir mokytojams paliko neišdildomus įspūdžius bei pagilino istorines žinias. Mokiniai džiūgavo, kad visos vizito veiklų dienos buvo aktyvios, organizuoti užsiėmimai buvo įtraukūs, lankomi objektai įspūdingi, o galimybė pabendrauti su kitų šalių bendraamžiais buvo puiki proga atskleisti save kaip asmenybę ir pasitobulinti komunikavimo užsienio kalba įgūdžius.

Partneriai, kurie į projektą yra įsitraukę jau nuo pačių pirmųjų veiklų, dalinosi nostalgiškais prisiminimais, pandeminiais iššūkiais ir patirtimis, kurias tikrai panaudosime ateityje, o galbūt net ir naujose Erasmus+ partnerystėse ateityje.

Visos projekto veiklos finansuojamos programos Erasmus+ lėšomis.

Anglų kalbos mokytoja Vaida Paulauskienė