Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Erasmus+ projektas „1812“ – Napoleono kultūrinis paveldas Prancūzijoje ir Lietuvoje

Sausio 28 – vasario 2 dienomis mokyklos mokytojai Lauras Bartninkas, Vaida Paulauskienė, Vilma Gudelienė ir vienuolika I-IV klasių gimnazistų vyko į Prancūziją. Komanda lankėsi Limours mieste esančiame Žiulio Verno licėjuje, vykdančiame integruotą istorijos ir anglų kalbos projektą „1812“, kurio tikslas – ištirti Napoleono kultūrinį paveldą, apjungiant bendrų požymių, susijusių su Napoleono užkariavimų laikotarpiu, turinčias Prancūziją ir Lietuvą.

Išvykoje galėjome geriau susipažinti su Napoleono gyvenimo detalėmis, aplankyti istorinius statinius, žyminčius 1812 metų svarbiausius įvykius Prancūzijoje. Mokiniai sužinojo, kas yra papildytoji realybė (angl. augmented reality) ir jos suteikiamas galimybes išbandė praktikoje, kuomet naudodamiesi atitinkama programa galėjo gauti papildomos informacijos apie realiu laiku stebimą objektą. Įspūdį paliko Napoleono laikų šokių pamoka bei pianisto muzikinis pasirodymas, papildytas Napoleono mūšių iliustracijos.

Mokiniai gyveno prancūzų šeimose, kuriose turėjo galimybę geriau susipažinti su šios šalies kultūra, šeimos tradicijomis. Labiausiai vaikus stebino prancūzų įprotis beveik nevalgyti pusryčių ir gausiai vakarieniauti, nes Lietuvoje elgiamės atvirkščiai. Šeimos lepino svečius skaniais patiekalais, domėjosi lietuvių pomėgiais, daug kalbėjosi apie sportą ir vaikų auklėjimą. Laisvesniais vakarais ne viena šeima rado laiko savo svečiams aprodyti miestą, pažaisti boulingą ar net pasikelti į Eifelio bokštą.

Kelionėje patirtus įspūdžius galėjome pristatyti įrašinėdami radijo laidą Limours miesto vietos jaunimo centre, kur ne tik atsakinėjome į vedėjo klausimus, pristatėme savo šalį, miestą ir mokyklą, bet ir sugiedojome Lietuvos himną.

Po intensyvios kelionės grįžę namo jau svarstome, kaip pavasarį pasitiksime draugus iš Prancūzijos ir kokius objektus, žyminčius Napoleono žygius, lankysime bei kaip išbandysime papildytos realybės efektus.

Visos projekto veiklos finansuojamos programos Erasmus+ lėšomis.

Informaciją pateikė Erasmus+ projekto „1812“ mokytojų ir mokinių komanda