Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Erasmus+ jaunimo mainai „ECOPRENEURSHIP’’

Mūsų gimnazijos mokiniai Albertas Šalčius, Rokas Jodka, Meda Kvietinskaitė ir Arnas Brusokas kartu su mokytoja Deimante Jankūnaite sausio 22-31 d. dalyvavo Erasmus+ jaunimo mainuose „ECOPRENEURSHIP“ Stambule, Turkijoje. Čia atvyko net 60 dalyvių (14–30 metų) iš Makedonijos, Turkijos, Jungtinės Karalystės, Serbijos, Rumunijos ir Lietuvos.

Taikant neformaliojo ugdymo metodus buvo mokomasi ekologinės antreprenerystės. Mokiniai dirbdami grupėse, dalyvaudami debatuose, kūrybinėse dirbtuvėse, simuliacijose, vaidmenų žaidimuose įgijo tvaraus verslo idėjos, verslo planų rašymo bei ekologijos žinių. Svarbi šių projektų dalis tai tarpkultūrinis pažinimas, todėl kiekvieną vakarą vyko kultūriniai vakarai, kuriuose dalyvaujančios šalys pristatė savo istoriją, įdomiausius faktus, dainas, šokius bei tradicinius patiekalus.

Už dalyvavimą projekte mūsų komanda įgijo YOUTHPASS sertifikatą – europinį įrankį, skirtą neformaliojo ugdymo ir savaiminio mokymosi metu įgytų kompetencijų pripažinimui. Lietuvių komanda grįžo užmezgusi nuostabių draugysčių, pilna įkvėpimo, žinių, įspūdžių, nuotykių bei prisiminimų!

Už galimybę dalyvauti projekte dėkojame pačiai geriausiai organizacijai WE GO!!!

Muzikos mokytoja Deimantė Jankūnaitė