Ekologijos pamoka su Giedriumi Buču

Pastaraisiais metais nė vienas kitas klausimas nesutelkė žmonių taip, kaip klimato kaita. Gegužės 6 dieną IIIb klasės mokiniai, norėdami pareikalauti pokyčių šioje srityje,  prisijungė prie „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizuojamų Kultūros sostinės pamokų „Pokyčio taškas“, skirtų ekologijos tematikai.

„Kūrybos kampas 360°“ pokyčių lyderis Giedrius Bučas pakvietė dalyvauti socialinėje iniciatyvoje, plėtojančioje darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, besirūpinančioje švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. Užsiėmimo tema – ekologija ir antrinis dizainas. Mokėmės „prikelti“ daiktus antram gyvenimui, gaminome juos iš antrinių žaliavų, plėtojome darnaus vartojimo kultūrą ir aplinkosaugos idėjas. Edukacija vyko name, kur menininkas G. Bučas įkūrė bendruomenės namus ir kur žmonės,  pasinaudodami dirbtuvėlėje surinktais įrankiais ir medžiagomis, gali prikelti daiktus antram gyvenimui.

Šiuolaikinis jaunimas turi visas galimybes sukurti tvarias idėjas, kurios mokytų darniau sugyventi su mus supančia aplinka, skatintų tapti sąmoningesniais vartotojais bei atsakingesniais savo miesto gyventojais.

Kauno „Vyturio“ gimnazija dalyvauja tvarumo projekte „Pokyčio taškas“, kuris yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis.

IIIb klasės vadovė R. Bylienė