Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
8 37 332692, 8 37 332572
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Edukacinė kelionė į Anykščius

Edukacinė kelionė į Anykščius

Šiais metais Prezidentūroje Nacionalinio diktanto nugalėtojų apdovanojimo šventėje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė „Vyturio“ gimnazijos direktorei Aleksandrai Bancevičienei įteikė padėką už „Vyturio“ bendruomenės aktyvų dalyvavimą konkurse, o mokiniams specialų prizą – edukacinę kelionę į Anykščius – padovanojo Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Iškeliavome į Anykščius gražų rugsėjo 20-osios rytą. Aplankėme Arklio muziejų, kur susipažinome ne tik su muziejaus eksponatais, aplinka, bet ir senaisiais amatais. Vėliau aplankėme rašytojo J. Biliūno sodybą-muziejų, „Laimės žiburį“ – Liudiškių kalvą, kur kūrėjas palaidotas, rašytojų A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinį muziejų, domėjomės Aukštaitijos siaurojo geležinkelio Siauruko, pradėjusio savo kelią 1899 metais, istorija.

Puikus oras leido pamatyti Puntuko akmenį, pasigrožėti A. Baranausko apdainuotu Anykščių šileliu – drąsiausieji užkopė į aukščiausią Lajų tako apžvalgos bokštą, kurio aukštis net 34 metrai.

Grįžome iš kelionės kupini įspūdžių ir pasiryžę kitą pavasarį konkurse vėl dalyvauti ir nugalėti.

Lietuvių kalbos mokytojos E. Butkutė–Tamulienė, R. Rusteikienė, R. Lazaravičienė