Džiazas virtuvėje ir STEAM konferencija? Taip!

Kuo siejasi džiazas ir virtuvė? Ar ant virtuvės darbastalio gali vykti paprasti, nepavojingi, bet labai įdomūs eksperimentai?
– Taip! – atsakytų 2a klasės mokinys Lukas Beniulis ir 4b klasės mokinė Akvilė Beniulytė.

Žaismingas šeimyninis duetas, improvizuojantis virtuvėje, produktus suskirstė pagal medžiagų būsenas, o prietaisus ir įrankius – į elektrinius bei neelektrinius. Pyrago gaminimo proceso metu stebėjo, kaip vienos medžiagos virsta kitomis. Taip pat išsiaiškino, kurios iš medžiagų yra tirpios, o kurios – ne. Atkreipė dėmesį ir į spalvas, jų maišymąsi. Išsiaiškino, kad šaldoma tešla kietėja, o sviesto lydinimosi temperatūra yra apie 30ºC. Iškeptą pyragą apibarstė cukraus pudra, kurią patys kavamalės pagalba ir pasigamino.

Smagu, kad Lukas ir Akvilė STEAM eksperimentus virtuvėje pristatė respublikinėje pradinių klasių mokinių konferencijoje „STEAM-ukai mene“. Mokiniai ne tik patys dalinosi gerąja patirtimi, bet ir pasisėmė naujų idėjų.

Pradinių klasių mokytojos Arūnė Janulevičienė ir Ilona Jesevičienė