Disleksijos pažinimo savaitė

Disleksijos pažinimo savaitė „Go Red“ – iniciatyva, prasidėjo 2015 m. Australijoje, išpopuliarėjo visame pasaulyje ir jau tradiciškai rengiama kasmet pirmąją spalio mėnesio savaitę. Iniciatyva siekiama nuginkluoti raudonos spalvos galią išryškinančią klaidas mokykloje, „Go Red“ pasitelkia raudoną spalvą atkreipdama visų dėmesį į disleksijos sutrikimą, nuo kurio kenčia iki 10 proc. vaikų.

Spalio 5-9 dienomis Kauno Vyturio gimnazija jungėsi prie pasaulinės iniciatyvos „Go RED for Dyslexia“. Mokytojus kvietė domėtis ir kalbėtis apie šį paplitusį mokymosi sutrikimą bei padėti, palaikyti vaikus, susiduriančius su skaitymo sunkumais. Kartu su mokiniais žiūrėjome filmus apie sutrikimą turinčius gerai žinomus aktorius, rašytojus, menininkus ir mokslininkus.  Noriai prie jų fotografavomės. Spalio 8 d. dėvėjome raudoną aprangą, palaikydami tuos, kam sunkiai sekasi skaityti ir rašyti. Pradinių klasių mokiniai dailės pamokų metu piešė piešinius „Raidė kaip išraiška“, surengė darbų parodą.

Vaikai sakė, kad raudona spalva nebaisi, o skani, vaišindamiesi raudonais saldainiais.

Pradinių klasių mokytoja Arūnė Janulevičienė