Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Baltosios lazdelės diena

Visame pasaulyje spalio 15-ąją minima Baltosios lazdelės diena, tad 8a klasės mokinės su gimnazijos bibliotekininkėmis dalyvavo Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno skyriuje vykusiame renginyje, skirtame šiai dienai paminėti. Jame dalyvavo ir P. Daunio ugdymo centro mokiniai.

Po abiejų komandų prisistatymo, mokiniai atsakinėjo į klausimus apie aklųjų senovės raštą, Brailio rašto atsiradimą, P. Daunio aklųjų rašto pritaikymą lietuvių kalbai. Į klausimą apie aklųjų lentelę mokiniai ne tik teisingai atsakė, bet ir gyvai ją išbandė. Deja,  nė viena komanda nežinojo, kurioje P. Dauniui skirto paminklo vietoje menininkas paslėpė nedidelį Brailio rašto tekstą, kurį galima perskaityti liečiant skulptūrą. Renginio  vedėja paragino visus dalyvius po renginio nueiti prie paminklo ir surasti tą vietą.

Renginio dalyviai ne tik atsakinėjo į viktorinos klausimus, bet ir klausėsi ugdymo centro mokinių pasakojimų apie baltąją lazdelę, išmaniąsias technologijas, padedančias neregiams.

Šioje viktorinoje nebuvo nugalėtojų: pasak P. Daunio ugdymo centro mokinių, nugalėjo draugystė,  tad padėkas ir atminimo dovanėles bibliotekos darbuotoja padovanojo abiems komandoms. Mūsų gimnazijos komanda padovanojo 5a ir 5b klasių mokinių sukurtus atvirukus akliesiems (technologijų mokytoja A. Petronytė).

Po teorinės dalies vaišinomės arbata, sausainiais, bendravome. Dėkojame Rūtai R., kuri visus pavaišino savo keptais kepiniais. Užkandę kartu sudainavome dainą „Rudens naktis sustojo“.

Po renginio visi draugiškai patraukėme prie P. Dauniui skirto paminklo ir ieškojome menininko paslėpto Brailio rašto teksto.

Dėkojame Lietuvos aklųjų bibliotekos ir P. Daunio ugdymo centro darbuotojoms už pakvietimą ir kartu praleistą laiką. Mokiniams tai buvo puiki galimybė pagilinti žinias apie aklųjų gyvenimą.

Audronė Jokubauskienė

Onutė Kazakevičienė