Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Atvirų durų diena J.Vitkaus batalione

Lapkričio 20 dieną, lydimi saulės, geros nuotaikos ir savanorės iš Ukrainos Janos, 8 b klasės mokiniai vyko į atvirų durų dieną J. Vitkaus batalione. Programa nustebino įvairumu ir organizuotumu: per pusantros valandos susipažinome su Lietuvos kariuomenėje naudojama ginkluote ir technika, išbandėme jėgas karinėse estafetėse, bataliono kuopų kariai pristatė turimą ginkluotę, supažindino su inžinerine technika, cheminio užterštumo švarinimo įranga, metalo ieškikliais, apsauginiais kostiumais ir išminavimo  robotu, o norintiems  teko galimybė iš vidaus  apžiūrėti karinį šarvuotį. Didžiausio susidomėjimo sulaukė pažintis su K-9 būriu – kinologais ir jų auklėtiniais „išminavimo“ šunimis.

Taip pat buvo labai įdomu pasiklausyti ir apžiūrėti  įrangą bei techniką  kitų Lietuvos kariuomenės padalinių atstovų:  Karo policijos pareigūnų, Dr. J. Basanavičiaus karo medicinos tarnybos ir Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono karių, Lietuvos šaulių sąjungos atstovų bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių savanorių. Po visų pristatymų patraukėme į  lauko valgyklą, kur vaišinomės, pasak mokinių, pačia skaniausia bet kada ragauta koše ir karšta arbata.

Mes įsitikinome, kad galime jaustis saugiai, nes mus saugo Lietuvos kariuomenė!

8 b klasės vadovė, etikos mokytoja Rūta Bylienė