Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
8 37 332692, 8 37 332572
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Ateitininkai susikaupimo valandoje „Uždek Vėlinių žvakelę“

Ateitininkai susikaupimo valandoje „Uždek Vėlinių žvakelę“

Spalio 24 dieną dalyvavome Kauno miesto ateitininkų Vėlinių susikaupimo bendrystėje. Prisiminėme Lietuvos visuomenės kultūros veikėjus, uždegėme atminimo žvakutes, meldėmės už mirusiuosius ir giedojome giesmes. Ramybės parke, pasipuošusiame nukritusiais geltonais ir rausvais lapais, prisiminiau barokiškąjį „memento mori“, kuris skatina kiekvieną minutę gyventi dorai ir vertingai – pradeda pasakojimą ateitininkas Danielius Muchinas.
Gimnazistas Danielius Stanevičius tęsia pasakojimą: „Tiesiog mėgavausi žvarbiu oru ir vėju, kuris atspindėjo tos vietos atmosferą. Buvo įdomu žiūrėti į jaunesniųjų vaikų reakcijas ir veidus, stebėti jų emocijas per visą veiklą. Manau, kad vaikai dar ne visai suvokia patriotizmą. O juk patriotizmas yra svarbus vieningos tautos bruožas. Nuo Renesanso laikų apie pasiaukojimą, didvyriškumą yra rašomi kūriniai. Jono Radvano herojinėje poemoje „Radviliada“ aprašoma tikra istorija apie didiko, valstybės veikėjo Mikalojaus Radvilos Rudojo gyvenimą nuo gimimo iki mirties. Savo mokytojo Mūsajaus jaunas didikas buvo mokomas, jog „Miegot ant šlovės svetimos – negarbinga“. Tad, mano manymu, galime didžiuotis savo Tėvyne, bet patriotais vadinkimės tada, kai tai įrodysime savo veikla ir darbais“.
Ateitininko Modesto Vasiliausko paskutinė mintis apibendrina mūsų prisiminimus: „Visų emocijos buvo šiltos ir pripildytos tikėjimo. Po išvykos sustiprėjo motyvacija padaryti Lietuvą geresne“.

Parengė Jono Pauliaus II-ojo kuopos ateitininkas Motiejus Slavėnas