Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
8 37 332692, 8 37 332572
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Artėja Kalėdos, leliumai

Artėja Kalėdos, leliumai

Adventas – tai metas, kada šiluma užplūsta mūsų širdį. Juk žmogui tiek nedaug reikia – būti mylimam, suprastam, sulaukti paguodos ir ramybės. Šiuo laikotarpiu dienos tampa trumpiausios, naktys ilgiausios metuose, o žmonėse vyksta vidinis pasiruošimas  beieškant šviesos, kuri kažkur giliai dega kiekvieno širdyje.
Advento laikotarpis apipintas įvairiausiais mitais, jam priskiriama nemažai tradicijų, kurios yra įstabiai sakralios ir gražios. Tik ar visų tradicijų prasmę žinome? Ar žinome, kodėl reikia kabinti advento kalendorių? O kam skirtas advento vainikas? Kodėl šis laikotarpis yra dedikuotas ramybei bei susikaupimui?

3a klasės mokiniai integruotoje tikybos ir folkloro pamokoje būtent apie tai ir kalbėjo, susipažino su šiuo laikotarpiu gyvavusiomis senolių tradicijomis bei papročiais. Kalbėjo apie tai, kaip senovėje žmonės vakarodavo, kaip nudirbdavo daugybę darbų ir apie tai, kokių darbų nebuvo galima dirbti; spėjo koks bus oras per ateinančius metus, minė mįsles. Dėkojame 4b klasės komandai, kuri išmokė trečiokus žaisti advento žaidimus bei padėjo dainuoti dainas. Atskirti advento dainas nesudėtinga – jose vyrauja specifiniai teksto elementai, tarkime, kartojasi tokie priedainiai, kaip kalėda, leliumai, aleliuma, oi lėliu lėliu, lėliu kalėda ir pan.

Yra labai gražus mūsų senolių tikėjimas: jeigu žmonės per visą Adventą nesibartų, nesipyktų, vienas kitam pasakytų geresnį žodį, tai kitais metais žemėje įsivyrautų taika.

Linkime gražaus ir ramaus laukimo.

Tikybos mokytoja Irma Čiapaitė ir folkloro mokytoja Rūta Fluturienė