Algirdas Kasperavičius

Esu armonikos ir bandonijos mokytojas, etninės muzikos mokytojas metodininkas. 1981-ais metais baigiau chorinio dirigavimo klasę LTMA bei įgijau choro dirigento ir chorinių disciplinų dėstytojo kvalifikaciją.
Savo pedagoginę veiklą „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriuje pradėjau 1991-ais metais, o nuo 1993-ųjų metų pradėjau mokyti ir Kauno I-osios muzikos mokyklos vaikus.
Dirbdamas su vaikais keliu sau tikslą supažindinti juos su folkloru, liaudiško muzikavimo tradicijomis, išugdyti juos kaip vaikų folkloro ansamblių muzikantus, gebančius groti ne tik solo, bet ir šokiams vakaronėse.
Ilgametė darbo praktika patvirtino, kad pasirinkau teisingą darbo metodiką. Daugelis mano mokinių aktyviai muzikuoja vaikų, studentų ar suaugusių kolektyvų veikloje.
2008-ais metais iš savo bandonijos klasės mokinių subūriau ansamblį – ,,Kauno bandonija“, kuris aktyviai populiarina muzikavimą šiuo instrumentu. Ansamblis yra išleidęs dvi kompaktines plokšteles. 2009-ais metais su „Kauno bandonija“ Kaune pradėtas rengti respublikinis projektas ,,Atgimstantys bandonijų garsai“.
Mano mokiniai aktyviai koncertuoja, yra daugelio konkursų laureatai, dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose folkloro festivaliuose Lietuvoje: „Skamba skamba kankliai“, „Baltika“, „Atataria lamzdžiai“, „Griežynė“, „Ant rubežiaus“. Su lietuvių folkloru supažindinome Belgijos, Olandijos, Prancūzijos, Italijos, Portugalijos, Ispanijos, Anglijos, Vokietijos, Čekijos, Švedijos, Suomijos, Kroatijos, Vengrijos ir kt. užsienio šalių tradicinio meno gerbėjus.
Mano pedagoginė veikla Kaune buvo įvertinta Metų apdovanojimu ,,Tikra muzika“, o 2011-ais metais – Kultūros ministerijos premija už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą.