Pilietinė akcija Sausio 13-sios įvykiams atminti

Kauno „Vyturio“ gimnazijos bendruomenė kiekvienais metais sausio 13 – ąją mini „Laisvės gynėjų dieną“, pagerbia laisvės gynėjus, kurie paaukojo savo gyvybę dėl savo ir mūsų visų Lietuvos ir ateities, dėl jų ir mūsų laisvės.
Šiais metais minime šių skaudžių įvykių 30 – metį. Atmindami šią dieną ir pagerbdami jos aukas, gimnazijos istorijos mokytojai organizuoja akciją „Prisimink. Dalyvauk. Įamžink.“ Gimnazijos mokiniai, jų tėveliai, artimieji kviečiami įsitraukti į šią akciją ir uždegti atminimo žvakutę, tapti gyvais įvykių liudytojais arba tiesiog kūrėjais, įprasmindami šią dieną daina, šokiu, muzikiniu kūriniu, eilėmis, piešiniu ar padėkos žodžiais.
Gimnazijos istorikai Lauras Bartninkas, Lina Baliukevičienė ir Violeta Beišienė kreipiasi į gimnazijos bendruomenę: „Kviečiame ir Jus, miela bendruomene, sausio 13 – ąją uždegti atminimo žvakutes, pagerbti žuvusius laisvės gynėjus tylos minute, padėkos žodžiais arba tiesiog malda, o gimnazijos mokytojus kviečiame sausio 13 – ąją savo pamokų metu su mokiniais taip pat prisiminti šią dieną.
Mielieji, be praeities nebūtų ir ateities.“

KVIEČIAME DALYVAUTI AKCIJOJE „LAISVĖS GYNĖJŲ DIENAI 30 METŲ“!

• PRISIMINK
    Pasikalbėk su tėvais, seneliais, kaip jie prisimena Laisvės gynėjų dieną
  • DALYVAUK
    Sausio 13 d. kartu su artimaisiais uždek atminimo žvakutę Laisvės gynėjams.
    Pabūk „žurnalistu“ – telefonu nufilmuok savo tėvelių ar senelių pasakojimą apie jų dalyvavimą Sausio 13 įvykiuose.
    Pabūk „kūrėju“ – šok, grok, dainuok, sukurk eilėraštį, piešk ir taip pagerbk Laisvės gynėjus.
  • ĮAMŽINK
    Nufotografuok savo atminimo žvakutę; nufilmuotą pasakojimą, sukurtą šokį, dainą, eilėraštį, piešinį atsiųsk savo istorijos mokytojui per e.dienyną arba el.paštą iki sausio 13 d. imtinai.

Socialinių mokslų metodinės grupės pirmininkas Lauras Bartninkas