Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
8 37 332692, 8 37 332572
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Akcija „Laimingas ir sveikas – misija (ne) įmanoma?“

Akcija „Laimingas ir sveikas – misija (ne) įmanoma?“

Kasmet spalio 10 d. minime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Ši diena mums primena apie mūsų emocinės sveikatos svarbą bei stiprinimo galimybes. Šiais metais kvietėme mokinius, jų tėvus, mokytojus susipažinti su laimingo ir sveiko gyvenimo principais: bendrauk, veik, judėk, įkvėpk, pailsėk, kalbėkis, maitinkis sveikiau.

Nuo pat ankstaus ryto direktoriaus pavaduotojos J. Burneikienė, V. Belevičiūtė, švietimo pagalbos specialistai psichologė R. Juknienė, socialinė pedagogė I. Čiapaitė, sveikatos priežiūros specialistė N. Stankaitienė, logopedė V. Jarmalavičienė, mokinių tarybos nariai kvietė mokinius, mokytojus, mokinių tėvus “pasimatuoti laimės temperatūrą”. Pastebėjome, kad „Vyturio“ gimnazijos “laimės temperatūra” gana aukšta: žymiai didesnė dalis bendruomenės narių žymėjo laimę didesnę nei vidutinę, dalis – vertino kaip vidutinę ir labai nedidelė dalis – žemesnę nei vidutinę. Šios akcijos metu buvo galima įvardinti, kada mes nesijaučiame laimingi ar patiriame įvairias nemalonias emocijas. Surašę šias patirtis mokiniai galėjo tiesiog įmesti į emocijų “išlaisvinimo dėžę”, tikint, kad nerimo sumažės. Dažniausiai mokiniai įvardino kontrolinių darbų baimę, draugysčių nusivylimus, pyktį, susierzinimą r kt. Apie vaikų emocijų atpažinimą ir jų kontrolę su pradinių klasių mokiniais kalbėjosi psichologė R. Juknienė, socialinė pedagogė G. Taujanskienė, VDU psichologijos magistrantė K. Ribikauskaitė.

Pertraukų metu mokiniai žaidė įvairius stalo žaidimus, spalvino mandalas. Ši veikla padeda mokiniams pailsėti, komunikuoti tarpusavyje, teikia daug teigiamų emocijų.
Po pamokų su mokytojais diskutavome apie vaikų psichikos sveikatą, patiriamas krizes ir pagalbos galimybes.

Renginys suteikė mokiniams, mokytojams daugiau informacijos apie emocinės sveikatos svarbą, jos saugojimą bei skatino tarpusavio bendradarbiavimą ir teikė teigiamų emocijų.
Taigi laimingi ir sveiki būti galime. Ir toliau ketiname tęsti pokalbius su mokytojais, mokiniais, jų tėvais apie psichikos sveikatą kaip “gerovės būklę”, gebėjimus susidoroti su gyvenimo įtampa ir sunkumais.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurga Burneikienė ir psichologė Rita Juknienė